Szanowni Państwo,

Zachęcamy  do  wypełnienia interaktywnej ankiety  dotyczącej niskiej emisji >zobacz

W oparciu o dotychczas zgromadzone  dane, dane uzyskane  w  wyniku wypełnienia ankiet przygotowywany jest  Program Gospodarki Niskoemisyjnej   dla 8 gmin  z terenu Powiatu Suskiego.

Programy Gospodarki Niskoemisyjnej  będą  w perspektywie finansowej 2015 -2020   podstawą  do starania się o środki finansowe na ich realizację.

Programy  opracowywane  są na zlecenie Powiatu Suskiego  przy  udziale  Gmin.

Działania  ujęte w Programie Gospodarki Niskoemisyjnej ukierunkowane będą przede wszystkim  na  budownictwo mieszkaniowe, będące głównym źródłem  zanieczyszczenia na naszym terenie min. wymiana pieców CO,  montaż kolektorów słonecznych  itp.

Wartość  projektu   to 180 700 zł, pozyskana dotacja przez Wydział Środowiska  153 595 zł.  Projekt  finansowany przez Unię Europejską

Bliższe  informacje na temat  projektu > zobacz , >  zobacz

Paweł Dyrcz