Powiat  Suski  podpisał  200 umów na wymianę kotłów  (191 kotłów na pellet, 9 kotłów na gaz) z Mieszkańcami  Powiatu.  Mieszkańcy  rozpoczęli już wymianę  kotłów  na którą otrzymają  dotację pozyskaną przez Wydział Środowiska z Regionalnego Programu Operacyjnego. Kwota przeznaczona na dotacje  1,6 mln zł.

Zachodziło jednak  pytanie  czy  dotacja nie jest  opodatkowana podatkiem dochodowym. W związku  z powyższym  w czerwcu przygotowano  wniosek  o wydanie  Indywidualnej Interpretacji Podatkowej w której przedstawiono opis zadania i stanowisko Powiatu. Zdaniem  Powiatu    dotacja  na wymianę kotła winna być zwolniona  z opodatkowania podatkiem dochodowym. Dyrektor Krajowej  Informacji   Skarbowej   podzielił stanowisko  Powiatu Suskiego  stwierdzając, że jest ono prawidłowe.

Indywidualna  Interpretacja Podatkowa > zobacz

Bliższe informacje na temat realizacji projektu  > zobacz