Gmina  Jordanów  podczas  sesji Rady  Gminy  w dniu 28.12.2018 r    jako   szósta  z gmin   postanowiła  uczestniczyć  w powiatowym  programie dotyczącym montażu  instalacji solarnych, ogniw fotowoltaicznych, pomp ciepła  realizowanym przez Powiat Suski  przeznaczając  na ten cel  kwotę  366 000 zł . Środki  te  zwiększą  dofinansowanie   z  około  55 %   do około   70  %  do montażu instalacji na terenie Gminy Jordanów.

Zebranie  z osobami  zakwalifikowanymi   do udziału  w projekcie  z Gminy  Jordanów  odbędzie się  w dniu  10.01.2019 r.  >zobacz

Osoby zakwalifikowane  otrzymały pisemne zaproszenie do udziału w projekcie

W  związku,  z tym  Mieszkańcy  Gminy Jordanów zapłacą  za montaż instalacji  od 1500 – 2500 zł mniej niż planowano pierwotnie. Wysokość  trzeciej  raty  zmniejszy  się do poziomu wskazanego w przedostatniej kolumnie tabeli  na stronie  pierwszej   pisma  które otrzymali Mieszkańcy Gminy Jordanów .

Dotychczas  jedynie  Gminy Maków Podhalański, Gmina Sucha Beskidzka  i Gmina Zembrzyce  nie  dołączyły  do projektu realizowanego  przez Powiat Suski

Powiat Suski  na  realizację projektu pozyskał  ponad 15 mln zł    pochodzących  z funduszy Unii Europejskiej w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.