Rozpoczęto prace  związane z montażem  instalacji   2000  instalacji w ramach projektu:

Program zwiększania wykorzystania odnawialnych źródeł energii i poprawy jakości powietrza w obrębie obszarów NATURA 2000, Powiatu Suskiego–SOLARY,FOTOWOLTAIKA, POMPY CIEPŁA ”

obejmujące  1365 instalacji solarnych, 546 instalacji fotowoltaicznych, 89 powietrznych pomp ciepła    co pozwoli  ograniczyć emisje zanieczyszczeń o około 3800ton/rok.

Firmy  zgromadziły  w magazynach na ternie  powiatu  komplet materiałów niezbędnych   do wykonania   instalacji solarnych i  pomp ciepła.

Powiat Suski  zatwierdził materiały  przeznaczone  do ich realizacji w zakresie  ich zgodności z wymogami przetargu oraz prowadzi  weryfikacje jakości  pracy  ekip montażowych.

Trwają  przekazania  placów budowy, podczas których uzgadniane  są z  Właścicielami nieruchomości szczegóły  związane z  montażem instalacji.

Dofinansowanie  70,5  % kosztów  instalacji , gdy Gmina  dofinansowuje  montaż instalacji  (Gmina  Budzów, Bystra Sidzina, Miasto Jordanów, Gmina Jordanów,  Stryszawa, Zawoja ) oraz   55,2 %  kosztów  instalacji  – gdy  Gmina  nie dofinansowuje   montażu  instalacji  (Gmina  Sucha Beskidzka, Gmina Maków, Gmina Zembrzyce).

Wartość dotacji  pozyskanej przez Wydział Środowiska   15  259 568  zł

Całkowita   wartość  projektu  27 663 439  zł