Po raz   dwunasty zorganizowano konkurs plastyczny na uczniów szkół i przedszkoli  w tym roku pt.

„Walczymy ze smogiem”

Uczniowie szkół podstawowych i przedszkoli za zadanie mieli wykonać plakat ukazujący aspekty zdrowotne, społeczne, ekonomiczne z tytułu zanieczyszczenia powietrza oraz sposoby jemu przeciwdziałaniu.

Konkurs połączony był ze zbiórką zużytych baterii, których ogółem zebrano 720 kg. Na konkurs wpłynęło 342 prace (z 17 przedszkoli, klas zerowych i 25 szkół podstawowych)  które oceniała komisja w składzie:

Paweł Dyrcz – Naczelnik Wydziału Środowiska

Adam Szwed – Przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska, Leśnictwa i Rolnictwa Rady Powiatu Suskiego

Marek Mrugacz – Zastępca Naczelnika Wydziału Środowiska

Danuta Nitoń Kwak – artysta plastyk

Fundatorzy nagród :  Powiat Suski,   Polsko Szwajcarski Program Współpracy -  Swiss Contribution.

Nagrody dla laureatów, którymi były m.in. zabawki, książki, sprzęt elektroniczny i sportowy wręczał Starosta Suski Józef Bałos, Wicestarosta Zbigniew Hutniczak, Przewodniczący Rady Powiatu Suskiego Ryszard Hadka,  Przewodniczący Komisji Adam Szwed.

W kategorii przedszkoli, klas 0 nagrody za  prace plastyczne odebrali

I miejsce - Emilia Janik Niepubliczne Przedszkole „Tęczowa kraina” w Jordanowie

II miejsce – Milena Chorąży Niepubliczne Przedszkole „Lobus” w Suchej Beskidzkiej

III miejsce – Liwia Kubik Przedszkole Samorządowe w Budzowie