Powiat Suski uzyskał od Mieszkańców Powiatu informacje, iż Syndyk masy upadłości Solver sp. z o.o. w upadłości likwidacyjnej (dalej: Solver), działając za pośrednictwem reprezentującej go kancelarii prawnej, przesyła Mieszkańcom uczestniczącym w projekcie „Program zwiększenia wykorzystania odnawialnych źródeł energii i poprawy jakości powietrza w obrębie obszarów  NATURA 2000, Powiatu Suskiego”   wezwania do zapłaty kwot wynikających z wystawionych przez Solver sp. z o.o. faktur za rzekome należności z tytułu nieuzasadnionego wezwania serwisu gwarancyjnego lub za wykonanie napraw w ramach „serwisu pozagwarancyjnego” instalacji solarnych.

Wobec powyższego, Mieszkańców którzy otrzymają od Syndyka masy upadłości Solver lub działającej w jego imieniu kancelarii prawnej wezwania do zapłaty na rzecz Solver jakichkolwiek kwot związanych z wykonaniem przez Solver instalacji solarnych zrealizowanych w ramach Projektu lub serwisem tych instalacji, prosimy o:

• nie dokonywanie płatności,
    • nie uznawanie przedstawionych rzekomych roszczeń,

do czasu wyjaśnienia tej sprawy z przedstawicielami Powiatu.

W związku z tym w takiej sytuacji proszę o jak najszybszy  kontakt z :

Wydział  Środowiska ul. Kościelna 5 b, pok.25/2 (parter)  w godz. 7 -15

tel. 33 87 57 900,  33 87 57 938

Pan Jakub Oprzędek

w celu uzyskania informacji   co do dalszego postępowania w tego rodzaju przypadkach.

Jednocześnie informuję, że jeszcze przed ogłoszeniem upadłości Solver występował także przeciwko Mieszkańcom Powiatu o zapłatę wynagrodzenia za rzekome niezasadne wezwanie serwisu gwarancyjnego. Roszczenia te były prawomocnie oddalane jako niezasadne w postępowaniu przed sądem powszechnym.

Informuję także, że Powiat Suski wystąpił do Syndyka masy upadłości Solver o zaprzestanie kierowania do mieszkańców Powiatu bezpodstawnych wezwań do zapłaty za rzekome należności Solver.

Pismo do Syndyka  >>zobacz

Wezwanie