W dniu  w 28.01.2014   z wizytą  w Krakowie  przebywał  Prezydent Konfederacji Szwajcarskiej Pan Didier Burkhalter.

Podczas  wizyty Pan Prezydent   spotkał się także  z przedstawicielami  czterech wybranych  beneficjentów  realizujących  projekty  w ramach Szwajcarsko Polskiego Programu Współpracy.

W spotkaniu  z Panem Prezydentem uczestniczyli:

• Pan Tadeusz Gancarz – Starosta Suski
    • Paweł Dyrcz  – Koordynator projektu

Koordynator Projektu  Paweł Dyrcz  podczas  swojego wystąpienia  przedstawił uwarunkowania społeczne i środowiskowe związane z realizacją projektu , przedstawił zakres rzeczowy wykonanych prac  oraz  w imieniu Mieszkańców Powiatu podziękował Darczyńcom w tym  Szwajcarii za wsparcie finansowe  naszego projektu  dzięki  któremu  nasze środowisko będzie czystsze, a życie wygodniejsze.

Po przedstawieniu  projektów Starosta Suski  Pan Tadeusz Gancacrz wręczył  Panu Prezydentowi Konfederacji Szwajcarskiej  Panu Didier Burkhalter w imieniu Mieszkańców Powiatu podziękowania za wsparcie  realizacji naszego projektu podpisane przez Pana Starostę Tadeusza Gancarza, Pana Wicestarostę Jana Woźnego  i Koordynatora Projektu Pawła Dyrcz.

Prezydent Konfederacji Szwajcarskiej    zaznaczył, Fundusz Szwajcarski ma na celu poprawę stabilizacji, bezpieczeństwa i solidarności w Europie  :  Polska jest najważniejszym partnerem Szwajcarii w tym projekcie – połowa środków z Funduszu trafiła właśnie tutaj. Dlatego bardzo zależy nam na tym, żeby ta inwestycja przyniosła skutki, które będą trwały przez wiele latzaznaczył  Pan Prezydent Didier Burkhalter, dodając, że jest szansa na to, że współpraca polsko-szwajcarska może potrwać dłużej. – Tę decyzję podejmą jednak obywatele Szwajcarii w referendum – dodał.

Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie oraz   Szpitala im. L.Rydygiera w Krakowie.