W dniu  27.01.2016 r . Pan Starosta  Józef Bałos  i Pan Wicestarosta  Zbigniew  Hutniczak  w imieniu  Powiatu  Suskiego  podpisali   umowę  z Firmą  Energia Polska SA    na wykonanie  instalacji solarnych dla 564 rodzin z terenu Powiatu Suskiego.  Firmę  Energia  Polska SA reprezentował  Pan Grzegorz Budek.

Więcej  informacji na temat  Wykonawcy robót  > zobacz

Kontrakt  o wartości  7 035  967 zł  zostanie zrealizowany  w terminie  9 miesięcy  od daty podpisania umowy.  Inwestycja  jest finansowana  jest  łącznie  w 85 %  dotacji   udzielonej  przez :

• Szwajcarsko Polski Program  Współpracy
    • Narodowy Fundusz Ochrony  Środowiska  i Gospodarki Wodnej  w Warszawie.

Kolejność  wykonania instalacji

W pierwszej kolejności  wykonywane będzie  40 instalacji objętych  monitoringiem. Właściciele   tych nieruchomości  otrzymali wcześniejszą  informacje o objęciu  systemem  monitoringu.

Pozostałe instalacje  solarne  wykonywane  będą    gminami, w następującej kolejności:

1. Maków Podhalański
    2. Jordanów – Miasto
    3. Sucha Beskidzka
    4.  Stryszawa
    5.  Zembrzyce
    6.  Budzów
    7. Jordanów Gmina
    8. Bystra – Sidzina
    9. Zawoja

Kolejność   została  ustalona podczas  losowania przed rozpoczęciem  wykonania  pierwszych instalacji.

Szczegółowy  harmonogram  realizacji obejmujący każdą  z nieruchomości  zostanie przedstawiony   przez wykonawcę  do 7 dni od daty  podpisania umowy   i umieszczony  w zakładce  HARMONOGRAM.

Spotkania  z Mieszkańcami

Planujemy  przeprowadzenie  przed  rozpoczęciem  robót   spotkań  ( około godziny 17)   w gminach z Mieszkańcami  biorącymi udział  w projekcie :  W spotkaniach  wezmą udział:

• Wykonawca,
    • Inspektor  Nadzoru
    • Pan Starosta  Józef  Bałos,  Pan Wicestraosta Zbigniew Hutniczak
    • Koordynator  projektu Paweł Dyrcz

Celem potkań będzie omówienie  szczegółów  realizacji  inwestycji.  Terminy i miejsca  spotkań  zostaną  podane  w zakładce  AKTUALNOŚCI.

Dziękuję   Darczyńcom   za udzielenie  wparcia  finansowego   oraz  Mieszkańcom za cierpliwość  i wyrozumiałość życząc  wszystkim samych słonecznych  dni.

Serdecznie  dziękuję za nieocenioną pomoc wszystkim  osobom   zaangażowanym  w przygotowanie  i realizację  projektu zarówno po stronie Darczyńców  jak i pracującym  w Starostwie.

Koordynator  Projektu

Paweł Dyrcz