W dniu  19 czerwca  2018 r Zarząd  Województwa  Małopolskiego  dokonał wyboru projektów  do dofinansowania w zakresie  instalacji  solarnych , fotowoltaicznych, powietrznych pomp ciepła.

W ramach konkursu złożono  57 wniosków o łącznej  wartości  621 045 084  zł.

W   wyniku  przeprowadzonej  procedury konkursowej  wniosek Powiatu  Suskiego (jako jeden z czterech w Województwie Małopolskim)  obejmujący montaż  łącznie  2000 instalacji  w tym :

• 1365  instalacji solarnych
    • 546  instalacji fotowoltaicznych
    • 89  powietrznych pomp ciepła

otrzymał  dofinansowanie  (łącznie 15 259 568 zł ) > zobacz

Instalacje  powinny być  wykonane  w latach  2019 – 2021 po przeprowadzeniu  postępowań  przetargowych.

Dofinansowanie  – 60 % kosztów kwalifikowanych. Podatek VAT nie jest kosztem kwalifikowanym i jest pokrywany przez Uczestnika Programu.

UWAGA !!!

• w chwili obecnej nie  prowadzimy  dodatkowego naboru chętnych,  gdyż  wniosek oparto o ankiety które zostały złożone w zakreślonym wcześniej terminie  czyli do 2016 r.
    • po podpisaniu umowy z Marszałkiem Województwa  (w przeciągu około 2 miesięcy)   będziemy kontaktować się z osobami które zakwalifikowały się do udziału w projekcie na obecnym etapie
    • o ostatecznym zakwalifikowaniu się do projektu zadecyduje podpisanie ostatecznej umowy i wpłata zaliczki

Bliższe  informacje  na  temat  projektu >zobacz